A krónikus kismedencei fájdalom kezelése nőkben
Tanfolyam
Ha egy krónikus kismedence fájdalomban szenvedő beteged azt juttatja eszedbe, hogy
- nincs elég információd, tudásod vagy eszközöd a biztos diagnózis felállításához;
- gyakran nincs hatásos eszközöd vagy módszered a fájdalom megszűntetésére vagy csökkentésére;
- nem tudod egyes pácienseidet olyan szakemberhez tovább küldeni, aki valóban segít a megoldásban,
akkor ez a képzés Neked szól.
Várunk két napos, gyakorlatorientált képzésünkön, ahol a krónikus kismedencei fájdalomról nemcsak naprakész információhoz jutsz gyakorló szakembereinktől, hanem testközelből megnézheted, kipróbálhatod, megtanulhatod az egyes terápiás eljárásokat.
A képzést a Semmelweis Egyetem akkreditálta klinikai szakpszichológusok, fizioterapeuták / gyógytornászok, valamint andrológus, sebész, nőgyógyász, urológus, szakorvosok számára.
A tanfolyam írásbeli tesztvizsgával zárul.
A tanfolyam hossza: 2 nap + online tananyag (elméleti és gyakorlati képzés)
Legközelebbi tanfolyam időpontja: 2024.11.09-10 (szombat-vasárnap) + online oktatóanyag
Megszerezhető tanúsítványok: Semmelweis Egyetem akkreditáció (40pont); Hivatalos Felnőttképzési tanúsítvány és MABNATE tanúsítvány
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2022/000770
OFTEX: SE-SZTOK/2024.II/00272
A tanfolyam szervezője:
dr. Pácsa Szilvia és Magyar Biofeedback és Neurofeedback Akadémia Tudományos Egyesület (MABNATE)
A képzés tematikája
Online tananyag
- A krónikus fájdalom kialakulása és klinikai vonatkozásai
- A kismedence neuroanatómiája
- A krónikus kismedencei fájdalom etiológiája: primer és szekunder fájdalomszindrómák, okok, megjelenési formák
- A miofasciális eredetű fájdalom
Április 19. (péntek)
- A krónikus kismedencei fájdalomszindrómák felismerése, elkülönítése
- A krónikus kismedencei fájdalom kivizsgálásának folyamata
- A női kismedence fizikális vizsgálata – Bemutatóval
- A krónikus kismedencei fájdalom multidiszciplináris kezelése
- Krónikus kismedencei neurogén fájdalom és kezelése (perifériás/centrális blokád és stimuláció, neuromoduláció) – Bemutatóval
- A krónikus kismedencei fájdalom gyógyszeres kezelése. Pszichofarmakológia
- A krónikus kismedencei fájdalom pszichoterápiás kezelése
Április 20. (szombat)
- A kismedencei fájdalom kezelése: Gyógytorna – Gyakorlat
- A kismedencei fájdalom kezelése: Fascia release – Gyakorlat
- A kismedencei fájdalom kezelése: Triggerpont kezelés – masszázs, akupresszúra – Gyakorlat
- A kismedencei fájdalom kezelése: Triggerpont kezelés – Dry Needling, Trigger pont injekció – Gyakorlat
- A kismedencei fájdalom kezelése: Biofeedback tréning – Gyakorlat
- A kismedencei fájdalom kezelése: Viscerális masszázs – Gyakorlat
- Kezelési terv felállítása, gondozás és utánkövetés
- Vizsga – teszt
Kik vehetnek részt a képzésen?
Képzésünkre egészségügyi végzettséggel rendelkező szakembereket várunk. A képzést elvégző orvosok, szakpszichológusok és fizioterapeuták számára szakképzési pontok kerülnek jóváírásra.
A képzés során történő bemutatókon élő modelleket használunk, a gyakorlati órákon a résztvevők egymáson vagy az általuk hozott modellen próbálják ki a bemutatott és megtanult módszereket.
Legközelebbi tanfolyam
Időpontja: 2024.11.09-10 (szombat-vasárnap) + online oktatóanyag
Ára: 135 000 Ft*
Mely tartalmazza: nyomtatott jegyzetet, online oktató anyagokat (1 hónapos hozzáférés), az előadásokon, a bemutatókon és a gyakorlatokon való részvételt, a vizsgadíjat, a tanfolyam idejére biztosított eszközöket.
A képzés Budapest belvárosában kerül megrendezésre. A pontos címről a résztvevők 10 nappal a képzés indulása előtt értesülnek
Az időpontok változásának jogát fenntartjuk.
Előadóink
Dr. Budai Erika
FIPP, fájdalomterapeuta, Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet Fájdalom Ambulancia
30 éve foglalkozom krónikus fájdalomcsillapítással, és közel 20 éve ez a fő szakterületem. Minden típusú krónikus fájdalommal foglalkozom, elsősorban krónikus idegkárosodásos, mozgásszervi, krónikus hasi, kismedencei, ér eredetű stb. fájdalmakkal. Fontosnak tartom a kiváltó ok, okok megkeresését, feltárását, egyénre szabott komplex, több támadáspontú kezelését, melynek fontos része a testi panaszok enyhítésén túl a, a háttérben húzódó pszichés okok feltárása, kezelése is.
Balogh Zsuzsanna
gyógytornász, Procto-Med Rendelő
1991 óta dolgozom gyógytornászként, az utóbbi 10 évben fordultam a kismedencei diszfunkciók témaköre felé. Az itthon elvégezhető képzések után, külföldön tanultam, és azóta is rendszeres résztvevője vagyok az IUGA által szervezett fórumoknak, illetve a szakirodalmat is folyamatosan nyomon követem. Az így megszerzett tudást a Procto-Med Rendelőben szerzett tapasztalataimmal integrálva dolgozom a kismedencei diszfunkciók széles spektrumon megjelenő tüneteivel élő páciensekkel.
Dr. Pácsa Szilvia
nőgyógyász szakorvos, Bánfalvi Egészségközpont, Belvárosi Orvosi Centrum
35 éve vagyok nőgyógyász, 10 éve foglalkozom kiemelten a kismedence betegségeivel. Krónikus kismedencei fájdalomtól szenvedő pácienseim szaporodása és a sikeres diagnosztikai, valamint hatásos terápiás paletta megismerése, megtanulása érdekében számos tanfolyamot végeztem el itthon és külföldön. Orvosként, biofeedback és dry needling szakértőként is kiemelten fontosnak a csapatmunkát: más szakemberek bevonása mellett a pácienssel való szoros, partneri együttműködést a fájdalommentes, könnyed napok megélése érdekében.
Dr. Szabó Zsuzsanna
klinikai szakpszichológus, Belvárosi Orvosi Centrum
Sokszor találkoztam azzal a kérdéssel, hogy tud-e egyáltalán a pszichológus segíteni, hiszen beszélgetni mindenki tud. Ez igaz. De jól beszélgetni nem tud mindenki. Jól kérdezni, figyelni, reagálni, tükröt tartani a másiknak – már nem is olyan egyszerű.
Dr. Träger Márton
EDPM, aneszteziológus és intenzív terápiás szakorvos, fájdalomterapeuta – Budai Egészségközpont, Országos Gerincgyógyászati Központ
Aneszteziológiai és Intenzív terápiás szakorvosként fő érdeklődési területem a krónikus fájdalombetegek komplex kezelése.
Az orvosi diploma megszerzését követően Belgiumban végeztem a szakképzésemet, és a szakvizsga megszerzése után visszamentem a klinika fájdalomambulanciájára, mert nagyon izgalmasnak találtam ezt a területet. A fájdalomterápiának van egy mechanikus része (vizsgálatok végzése, injekciók beadása), illetve egy nagyon erős emberi része is. Ez utóbbit úgy értem, hogy rengeteget foglalkozunk az emberek lelki állapotával, teljes pszichoszociális valóságával.
Olyan fájdalomklinika létrehozásán fáradozunk munkatársaimmal, ami a bio-pszichoszociális modell alapján működik. Ez azt jelenti, hogy a beteg fizikai és lelki állapotát is figyelembe vesszük, mivel a fájdalom egy nagyon összetett tünet, és szükséges a maga komplexitásában, személyre szabottan kezelnénk a problémát. Munkám során pszichológusokkal és gyógytornászokkal dolgozom együtt, de szeretnék nagy hangsúlyt fektetni a betegoktatásra is.